BDSL Summer 2017
3rd Division GP W L D Pts GD5 GF GA GD HW HL HD AW AL AD
01. Devils (NY)   6600182024420300300
02. Revolution SC (NY)   6600181519118200400
03. Great White Buffalo (NY)   7412141221615210202
04. FC Aftershock (NY)   7421131627918210211
05. Aurora Arsenal II (NY)   6312111219415202110
06. Moby Ducks FC (NY)   6312118291019201111
07. Tesla FC (NY)   732211013130301021
08. Great Lakes FC (NY)   733110115132220111
09. Stone Jug (NY)   62139113121003210
10. Rust Belt United (NY)   72506-17930-21030220
11. Big Green SC (NY)   51403-13929-20130010
12. North Buffalo FC (NY)   71603-151030-20120040
13. Celtic Classic (NY)   70611-13821-13030031
14. Erie County FC (NY)   60600-27640-34030030
  3rd Division June 2017
Thu, June 1, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9402   6:30 pm  FC Aftershock 5:0 North Buffalo FC West Seneca Soccer Complex A
Sun, June 4, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9423   4:00 pm  Tesla FC 3:1 North Buffalo FC Ives Pond 1
9422   4:00 pm  Celtic Classic 1:5 Rust Belt United Kenmore East
9425   6:00 pm  Big Green SC 0:4 Great White Buffalo Ives Pond 1
9424   6:00 pm  Stone Jug 1:1 Moby Ducks FC Thomas Marks Elementary School 1
9427   6:00 pm  Revolution SC 2:1 Aurora Arsenal II Wendleville Fire Hall 1
9428   6:00 pm  FC Aftershock 6:1 Erie County FC West Seneca Soccer Complex B
9426   8:45 pm  Devils 4:0 Great Lakes FC Kenny Field 3
Sun, June 11, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9431   6:00 pm  Big Green SC 1:2 Rust Belt United Ives Pond 1
9432   6:00 pm  Aurora Arsenal II 5:0 Tesla FC Knox Fields 1
9433   6:00 pm  Moby Ducks FC 4:2 Celtic Classic Park School 1
9430   6:00 pm  Stone Jug 2:2 Great Lakes FC Thomas Marks Elementary School 1
9429   6:00 pm  North Buffalo FC 7:2 Erie County FC West Seneca Soccer Complex B
9434   6:00 pm  FC Aftershock 0:3 Revolution SC West Seneca Soccer Complex E
9435   6:00 pm  Great White Buffalo 1:3 Devils Westwood Park Turf Field
Thu, June 15, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9405   6:30 pm  Great Lakes FC 6:0 Erie County FC Ives Pond 2
Sun, June 18, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9439   6:00 pm  Great Lakes FC 3:1 North Buffalo FC Ives Pond 1
9440   6:00 pm  Aurora Arsenal II 1:1 Celtic Classic Knox Fields 1
9442   6:00 pm  Revolution SC 3:0 Tesla FC Wendleville Fire Hall 1
9441   6:45 pm  Moby Ducks FC 0:0 Great White Buffalo Park School 1
Sun, June 25, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9443   4:00 pm  North Buffalo FC 1:11 Moby Ducks FC West Seneca Soccer Complex A
9444   4:00 pm  Rust Belt United 1:4 Great Lakes FC West Seneca Soccer Complex B
9445   6:00 pm  Devils 4:0 Stone Jug Irvington
9446   6:00 pm  Big Green SC 4:2 Celtic Classic Ives Pond 1
9447   6:00 pm  Tesla FC 2:2 Great White Buffalo Ives Pond 2
9448   6:00 pm  Aurora Arsenal II 1:1 FC Aftershock Knox Fields 1
9449   6:00 pm  Erie County FC 0:8 Revolution SC West Seneca Soccer Complex E
Tue, June 27, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9476   6:30 pm  North Buffalo FC vs Celtic Classic Mulroy Pierce Field
Thu, June 29, 2017
GAME#   Time Home   Away Location
9478   6:30 pm  Devils vs Tesla FC Kenny Field 5

  © Copyright 2017 Buffalo District Soccer League. All rights reserved.
  © Copyright 2017 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems