Week 11

July 13th - July 19th

Tehel Cup (7/13):

Williamsville Willies 2 v BSC Raiders 1

 

Wood Cup (7/13):

FK Bosna 2 v Delco Academy 0 (Forfeit) Cheektowaga 2 v Great White Buffalo 4
Youngstown Marksmen 2 v Tesla FC 0 Dutch FC 1 v Los Chupacabras 3

 

Over 35 (7/14):

Aliens 7 v Oranje 1 West United FC 3 v Bluestars 2
CS Italia 1 v Azzurri 2  

Premier:

Roos FC 0 v Amherst Sharpshooters 3 (Thur, 7/13) Celtic United 1 v SoHo FC 3 (Thur, 7/13)
East Aurora FC 0 v Buffalo United SS 5 (Sat, 7/15)  
Amherst Sharpshooters 1 v Buffalo Bantu 0 Roos FC 2 v Queenston FC 1
Celtic United 2 v East Aurora FC 1 Clarence 2 v FC Yemen 1
Buffalo United SS 3 v BSC Raiders 0 Yemen Elite 2 v SoHo FC 10
Roos FC v Clarence (Tue, 7/18) BSC Raiders v Amherst Sharpshooters (Tue, 7/18)

Championship:

Celtic Hoops 0 v Southtowns FPFC 6 Lykan FC 0 v Williamsville Willies 1
BSC International 5 v OP Alliance 2 Panthers 0 v Rangers 1
Niagara FC 1 v Wolfpack 1 Beast City SC 1 v FC Quake 1
Panthers 2 v BSC International 2 (Mon, 7/17) Rangers v Lykan FC (Tue, 7/18)

1st Division:

Crimson Fire FC 6 v Hamburg Monarchs 0 (Thur, 7/13) RVS United 2 v Grand Island FC 1 (Fri, 7/14)
Great Lakes Africa 6 v Alden Eclipse 1 Hamburg Monarchs 0 v NMB FC 6
Grand Island FC 4 v Pendleton United FC 3 Crusaders FC 4 v Tri Town United FC 1
Buffalo Celtic 0 v Tonawanda United 5 Polonia 3 v West Side FC 4
Crimson Fire FC 3 v Rampart FC 2 RVS United 3 v Buffalo Gunners 3

DSC Buffalo 0 v SPAL Buffalo FC 4

NMB FC v Great Lakes Africa (Tue, 7/18)

2nd Division:

Celtic Brigade 6 v Celtic 1888 3 (Sat, 7/15) Kingsmen SC 0 v WNY United Reds 2
FC Yemen II 9 v Meerkats FC 3 Honey Badgers 3 v Delco Academy 2
Cheektowaga 2 v Celtic 1888 4 Los Chupacabras 6 v Depew Village 0
Ukraine 0 v Queen City Pride 1 Dutch FC 3 v Celtic Brigade 1
West Seneca Strikers 2 v Blizzard FC 5 FK Bosna 0 v Youngstown Marksmen 2
Honey Badgers 2 v Los Chupacabras 1 (Mon, 7/17) Honey Badgers v Meerkats FC (Tue, 7/18)
Ukraine v Depew Village (Wed, 7/19)  

3rd Division:

Big Green SC 1 v Aurora Arsenal II 5 (Thur, 7/13) Celtic Classic 2 v Great White Buffalo 3
Tesla FC 5 v Big Green SC 0 Devils 11 v Erie County FC 0
Aurora Arsenal II 3 v Rust Belt United 0 Moby Ducks FC 1 v Great Lakes FC 0
Revolution SC 7 v North Buffalo FC 0 FC Aftershock 5 v Stone Jug 3
Devils v FC Aftershock (Tue, 7/18) Celtic Classic v Erie County FC (Wed, 7/19)